Bratislava ešte primátorku nemala

Autor: Caroline Líšková | 2.9.2018 o 18:33 | Karma článku: 3,95 | Prečítané:  1654x

Pozorne vnímam všetko, čo sa okolo mňa deje. Vstupom do verejného priestoru sa môj život zmenil zo dňa na deň. 

Ten každodenný život, ktorý som žila síce medzi vami, ale nepoznaná, sa začínal cestou do práce, rokovaniami, sedením za počítačom nad tvorbou biznis plánov pre mojich klientov, nad finančnými analýzami, hľadaním riešení problémov podnikateľov. Majitelia malých a stredne veľkých podnikov sa na mňa obracali s požiadavkami pomôcť firme, dostať ju do čo najlepšej finančnej kondície alebo do normálu. Po príchode domov ma čakala rodina, spoločná večera a drobné, tie neviditeľné ženské práce, ktoré boli viac súčasťou relaxu ako povinností.
Pomerne často sa rozhorčujeme nad faktom, že v politike sú tí istí ľudia, často od 90. rokov, a vlastne nič nové už nedokážu priniesť. Síce sú to ľudia so skúsenosťami, ale cítiť z nich tzv. únavu materiálu. Niektorí z nás konštatujú, že im ide len o osobný prospech, o moc či slávu. Žiada sa nám zmena, čosi iné, niečo, čo by dalo politike inú esenciu, iný pohľad na veci, inú tvár, nové nápady.

Som Caroline. Nespadla som z oblakov, neprišla som z inej planéty ani z iného kontinentu. Narodila sa tu, v Bratislave, poctivo som študovala, tvrdo pracovala, vychovávala svoje dcéry, prednášala študentom, školila nových odborníkov, stretávala sa s priateľmi a relaxovala na obľúbených miestach v Bratislave. Úprimne ponúkam Bratislavčanom alternatívu. Som osoba nezaťažená komunálnou politikou, nominovaná konzervatívnou politickou stranou, ktorá je tu 28 rokov, čiže nie je to nijaká neznáma „pirátska“ strana. Vždy keď bolo potrebné tvrdo pracovať, tak som išla naplno a svoje ciele som splnila.

Nevznikla som sčista-jasna, ako o mne niektorí hovoria. Len som nabrala odvahu vystúpiť pred kamery a oznámiť, že mám úprimnú snahu meniť veci k lepšiemu. V mojom prípade zmeniť Bratislavu na lepšie miesto pre život. Demokratický systém to umožňuje každému z nás.

Ak tak veľmi túžime po zmene politickej kultúry a ľudí, dajme šancu aj tým menej známym, nielen tým, o ktorých sa píše v bulvárnych denníkoch, tým, ktorí urobia „prúser“ alebo ich poznáme len z televíznych obrazoviek. Práve vtedy je väčšia pravdepodobnosť, že Bratislava i celé Slovensko sa posunú na vyššiu úroveň. Len majme odvahu prijať zmenu, prijať novú tvár.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Záhadný vírus je nebezpečnejší, ako sme si mysleli

Nákaza sa posúva do ďalších krajín.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Smer sa oblúkom vracia k holým zadkom

Také politické prázdno naposledy ukázal v roku 2002.


Už ste čítali?