Len výsledok sa ráta

Autor: Caroline Líšková | 12.11.2018 o 20:50 | (upravené 12.11.2018 o 21:06) Karma článku: 2,17 | Prečítané:  983x

Ďakujem voličom za prejavenú dôveru. Ďakujem za neuveriteľnú šancu kandidovať. Ďakujem za obrovskú príležitosť vystúpiť zo súkromia a vstúpiť do verejného priestoru. Ďakujem za vzácnu skúsenosť toto celé zažiť.

Je druhý deň po voľbách a správny čas na vyhodnotenie výsledkov.
Áno, len výsledky sa rátajú. Fakt je, že som ostala stáť tesne pred prahom mestského zastupiteľstva s počtom 3 413 platných voličských hlasov, čo je 1. miesto pod čiarou alebo,  ako sa zvykne hovoriť, 1. miesto náhradníčky. Na prvý pohľad sa zdá, že smola, ale ja na smolu neverím. Verím na poctivo odrobenú prácu a na férovú súťaž. Kandidovala som za mestskú poslankyňu za Bratislavu-Nové Mesto, lebo som chcela byť fér. Pred rokom som sa rozhodla presťahovať. Presťahovala som sa na Kolibu, lebo moje už dospelé dcéry sa osamostatnili. Verím, že tu aj dožijem. Robila som férovú kampaň, bez útokov, konfrontácií, zbytočných komentárov a ohovárania protikandidátov. Odpustila som si aj vyjadrenia na súčasných poslancov zastupujúcich Bratislavu-Nové Mesto, na ich dochádzku či absenciu v zastupiteľstve za ostatné obdobie. Nekritizovala som ich, ako hlasovali či nehlasovali za významne témy, ktoré ovplyvnili našu Bratislavu. Nesúdila som.

Za posledný mesiac som peši prešla asi 245 km po Kolibe, Kramároch a zvyšných častiach Nového Mesta. S mojou rodinou som rozdala 12-tisíc letákov, osobne som spoznala stovky ľudí. Súťažila som férovo, lebo to je môj štýl. Prekrúžkovali ma dvaja mladí páni  Martin Vláčiky a Jakub Mrva. Gratulujem im, ale zároveň očakávam, že budú odhodlane a odborne obhajovať záujmy občanov Bratislavy-Nového Mesta a z diaľky budem sledovať plnenie ich volebných sľubov. Lebo verte či neverte, štyri roky ubehnú veľmi rýchlo. A ja sa celé tie roky budem intenzívne pripravovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Záhadný vírus je nebezpečnejší, ako sme si mysleli

Nákaza sa posúva do ďalších krajín.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Smer sa oblúkom vracia k holým zadkom

Také politické prázdno naposledy ukázal v roku 2002.


Už ste čítali?