Vallo (ne)má rád Bratislavu

Autor: Caroline Líšková | 14.6.2019 o 16:40 | (upravené 14.6.2019 o 18:25) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  16912x

Kvalita manažérskych schopností sa hodnotí aj schopnosťou nastavenia priorít manažéra. Primátor hlavného mesta je manažérom.

Od voličov dostal kompetenciu riadiť naše mesto. Riadiť začal, ale akosi nesedia jeho priority s prioritami obyvateľov Bratislavy.
Aby som bola konkrétna, je to jeho slabé miesto, ktoré môže mať fatálne následky pre budúcnosť.
Matúš Vallo od zvolenia rieši:

1. parkovaciu politiku koncepciou, ktorá komfortne naplní mestskú pokladnicu peniazmi od rezidentov,
2. výber správneho bio postreku na premnožené komáre v Bratislave,
3. živé námestia, stolíky a stoly pre turistov a domácich, ktorí si môžu len tak posedieť. Pri posedení na terase reštaurácie alebo kaviarne by si zákazníci museli objednať, čo je logické, lebo prevádzkovatelia platia do mestskej pokladnice za zaberanie verejného priestranstva. Primátor si asi neuvedomuje, že znevýhodňuje prevádzkovateľov kaviarní a reštaurácií v meste,
4. novú stanicu mestskej polície na Obchodnej ulici, ktorá síce nič nevyrieši, ale dobre to znie a podnety preberie,
5. grantový program na podporu kultúry, jasné, má to svoje opodstatnenie,
6. výberové "mega transparentné” konania šéfov mestských podnikov (výsledky od pondelka 10.6. 2019 ešte stále nepoznáme), 
7. zvýšenie poplatkov za apartmány, ktoré sa používajú na prenájom pre turistov,
8. PR aktivity, aby marketingový obraz p. primátora ostal stále cool, atď.

A za ten čas nám pod nosom môže zmiznúť 24 ha nádherného lesa pri brehu Dunaja oproti Bratislavskému hradu. Áno, reč je o Pečnianskom lese. Les  s kvalitným zdrojom pitnej vody, so vzácnymi druhmi vtákov a zvierat.
Nie, nie je to kauza Matúša Valla, ale môže sa ňou stať, ak primátor hlavného mesta bude túto skutočnosť naďalej ignorovať. Síce tvrdí, že to sleduje.

Včerajší výsledok pojednávania na Okresnom súde Bratislava II je zdvihnutým ukazovákom a skúškou pozornosti pre nás Bratislavčanov. A nielen pre Bratislavčanov, ale aj pre celé Slovensko. 
Pri tejto kauze sa mimoriadne lukratívny les, pozemok zamenil za menej bonitný (pri Šiatorskej Bukovinke v okrese Lučenec). Kompetentní z ministerstiev, zo samosprávneho kraja, z vedenia mesta sa tvária akoby sa ich kauza netýkala.  Preto si dovoľujem pripomenúť, že Matúš Vallo sa pridal ku mojej výzve, že ochráni Pečniansky les dňa 3.9. 2018 a že žiadnymi krokmi neprispeje, aby zmenil svoju pôvodnú formu.

A len podotknem, že ničnerobením primátor napomáha k tomu, že túto vzácnu časť lesov môžeme navždy stratiť.

Ak má Matúš Vallo rád Bratislavu, mohlo mesto vstúpiť do právneho konania ako intervenient (Intervenient je osoba, ktorá vstupuje na podporu a má záujem na výsledku sporu v tom zmysle, že napr. podporí žalobcu).  Alebo aspoň svojou prítomnosťou na pojednávaní preukázať, že mu na Pečnianskom lese záleží a má úprimný záujem zabrániť pochybnej výmene pozemkov. Včera Okresný súd Bratislava II rozhodol, v neprospech nás Bratislavčanov. Pravdepodobne  sa žalobca odvolá a prípad postúpi na Krajský súd. Ale čo je vážnym faktom, že mesto už v tejto fáze vstúpiť do súdneho procesu nemôže, ale včera ešte mohlo.

Verím, že keď sa mi podarí zorganizovať koncert na záchranu Pečnianskeho lesa, tak Matúš Vallo prijme pozvanie a príde nám s kapelou Para zahrať ako gesto, že mu na tom záleží.

Som vďačná Mestskej časti Petržalka, že využila možnosť a včera vyslala svojho právneho zástupcu, aby vstúpil do súdneho procesu a podporil stranu žalobcu. Čím by nás bolo viac, tým väčší rešpekt by sme vzbudili.

Matúš Vallo so svojim teamom, ak bude priority nášho mesta ignorovať môže sa stať, že bude veľkým sklamaním pre ešte veľa generácii.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Takto si fanúšikovia budú pamätať Kobe Bryanta (fotogaléria)

Slávny basketbalista tragicky zahynul pri páde helikoptéry.

Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu

Matovičovi výlet do Cannes zrejme pomohol. V najnovšom Focuse rástol najviac.


Už ste čítali?